Începând cu ianuarie 2026, persoanele cu dizabilități din România vor beneficia de un nou sistem de sprijin pentru mobilitate. Guvernul a decis eliminarea decontării directe a cheltuielilor de carburant, introducând în schimb un card electronic dedicat, conform modificărilor aduse Legii nr. 448/2006 de către Executivul condus de Ilie Bolojan.

Adio decontări de carburant: Apare cardul electronic pentru transport

Modificările aduse

Sursă comunicateinpresa.ro